PA4345.241NLT
Description
FIXED IND 240NH 13A 7 MOHM SMD
DataSheet
PA4345.241NLT PDF
Type Description
Series:PA4345.XXXNLT
Material - Core:-
Inductance:240 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):13 A
Current - Saturation (Isat):23A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)