PA4331.222NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 2.05A 108 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA4331.222NLT PDF
Type Description
Series:PA4331.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Iron
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.05 A
Current - Saturation (Isat):2.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):108mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:28MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)