NRS6014T3R3NMGG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 2.2A 90 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NRS6014T3R3NMGG PDF
Type Description
Series:NR, S Type
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.2 A
Current - Saturation (Isat):2.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:41MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)