AMDLA1306Q-100MT
Description
FIXED IND 10UH 11A 15.8 MOHM SMD
DataSheet
AMDLA1306Q-100MT PDF
Type Description
Series:AMDLA1306Q
Material - Core:Metal
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11 A
Current - Saturation (Isat):15A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)