
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VCMT063T |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 46.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of VCMT063T-6R8MN5T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 5.5A 20 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 15.5A 20.5 MOHM
FIXED IND 3.9UH 130MA 1.4 OHM
FIXED IND 6.8UH 5.5A 46.8 MOHM
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
DIODE ZENER 24V 1W MELF
DC DC CONVERTER 5V -5V 1W