
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLZ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 55mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.02Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MLZ1608N150LT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 1.5A 80.6 MOHM
FIXED IND 1UH 17A 2.1 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 100MA 12.72 OHM
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
FIXED IND 15UH 250MA 1.02 OHM
XTAL OSC XO 20.6000MHZ CMOS SMD
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 200W