
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLV-PF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 370 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 850mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NLV32T-1R5J-PF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 490MA 190 MOHM
FIXED IND 470UH 140MA 8.5 OHM
FIXED IND 10MH 85MA 42 OHM TH
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
XTAL OSC XO 30.7200MHZ LVDS
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
CONN RCPT HSG MALE 121POS PNL MT