ELL-6PM820M
Description
FIXED IND 82UH 360MA 680 MOHM
DataSheet
ELL-6PM820M PDF
Type Description
Series:M
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):360 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):680mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)