5022R-334H
Description
FIXED IND 330UH 173MA 12 OHM SMD
DataSheet
5022R-334H PDF
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:330 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):173 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):12Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:5.1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
193R
193R
FIXED IND 300MH 1A 3.5 OHM CHASS