
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR0604 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 520 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 680mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 700mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 | ||
| 800 | ||
| 1200 | ||
| 2800 | ||
| 10000 |
Current price of SDR0604-101KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 3.5A 52.9 MOHM SMD
FIXED IND 1NH 1.8A 20 MOHM SMD
FIXED IND 15NH 650MA 130 MOHM
FIXED IND 100UH 520MA 700MOHM SM
DC DC CONVERTER 15V 5W
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM
CONN PLUG HSNG MALE 3POS INLINE