
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P3519 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 110 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 150mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 24.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of P3519-824J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 800MA 780MOHM SM
FIXED IND 15NH 480MA 290 MOHM
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
CAP ALUM 3900UF 25V AXIAL
FIXED IND 820UH 110MA 24.2 OHM
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
LOTO GLOBAL BEST PRACTICE USB