
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 129 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812R-274K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 2.2A 220 MOHM
FIXED IND 1UH 635MA 400 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 150V 1.5W D5A
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM