
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | METCOM MPX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 41.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 65A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 68MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPX1D1250LR33 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 480MA 450 MOHM
FIXED IND 56UH 900MA 180 MOHM TH
FIXED IND 520NH 14A 3.7 MOHM SMD
FIXED IND 330NH 41.6A 1.3 MOHM
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS
CONN RCPT 32POS 0.1 TIN PCB
RES MF 2W 1% AXIAL