
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040DZ-8A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 178mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 4.2MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of IHLP4040DZER470M8A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22NH 450MA 200 MOHM
FIXED IND 1.5UH 4.4A 16 MOHM SMD
FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 2.5A 178 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 27POS 1MM
CONN RCPT 28POS 0.1 GOLD SMD