ISC1812RQ3R9J
Description
FIXED IND 3.9UH 344MA 590 MOHM
DataSheet
ISC1812RQ3R9J PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron Powder
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):344 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):590mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:56MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)