XFHCL6-8R2M
Description
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL6-8R2M PDF
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):7.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):68mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)