
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMLP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 550mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 690mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMLP0202M100CTAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 11.4A 3 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 1.35A 85 MOHM
FIXED IND 47UH 467MA 792 MOHM
FIXED IND 10UH 450MA 690 MOHM
FIXED IND 68UH 900MA 533MOHM SMD
KIT EVAL FOR MAX5550
AC/DC CONVERTER 5.1V 65W