
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ILSB-0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 25 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 69MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of ILSB0603ER1R5K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 2.6A 270 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 25MA 800 MOHM
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
CONN SOCKET 38POS 0.1 GOLD PCB