
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.95 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.18A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 48mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1330-182H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 820MA 340MOHM SMD
FIXED IND 210NH 280MA 1.98 OHM
FIXED IND 22UH 670MA 710 MOHM
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ
CONN RCPT 7POS 0.1 GOLD PCB R/A
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM