
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR1005 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 820 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 340mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 | ||
| 1200 | ||
| 3000 |
Current price of SRR1005-680Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 210NH 280MA 1.98 OHM
FIXED IND 22UH 670MA 710 MOHM
FIXED IND 22UH 540MA 480 MOHM
FIXED IND 68UH 820MA 340MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 150W
OSCOPE PROBE X100/X1K 25MHZ 10M