
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 17.95 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.062" (1.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 14000 |
Current price of PE-0805CD180JTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 73MA 14 OHM SMD
FIXED IND 180UH 1.08A 580MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 1.3A 163 MOHM
FIXED IND 2.7MH 240MA 4.3 OHM TH
FIXED IND 17.95NH 600MA 200 MOHM
LOCTITE GC 10 SAC305T4 885 52U
CONN HEADER SMD 23POS 1MM