
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.04 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.04A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 362mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-21L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 33UH SMD
FIXED INDUCTOR 3.6NH 0402
FIXED IND 2.7UH 100MA 3.5 OHM
FIXED IND 47UH 1.04A 362 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
CABLE CLEAT, ALUMINUM, 2-HOLE CO