
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG15 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 3.6 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 750 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQG15HS3N6B02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 100MA 3.5 OHM
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM
FIXED INDUCTOR 3.6NH 0402
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
CONN RCPT 92POS 0.05 GOLD SMD
FUNCTIONAL HANDLE ALUMINUM/ NYLO