
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-MAPI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 51mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 21MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of 74438357056 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 450MA 750MOHM SM
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM
FIXED IND 27UH 270MA 1.35 OHM TH
FIXED IND 5.6UH 3.6A 51 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 15V -15V 3W
SENSOR PHOTODIODE 820NM RADIAL
MULTI-LAY HYBRID BALUNS 1206