HCM1104-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 8.5A 20 MOHM SMD
DataSheet
HCM1104-4R7-R PDF
Type Description
Series:HCM1104
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.5 A
Current - Saturation (Isat):15A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)