ASPI-0628-2R2N-T1
Description
FIXED IND 2.2UH 3.7A 20 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-0628-2R2N-T1 PDF
Type Description
Series:ASPI-0628
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.7 A
Current - Saturation (Isat):4.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:0628
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)