ELL-4LG470MA
Description
FIXED IND 47UH 410MA 920 MOHM
DataSheet
ELL-4LG470MA PDF
Type Description
Series:G
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):360mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):920mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)