
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AIAC-4125C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 491 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.173" W (9.00mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of AIAC-4125C-R491J-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
0.055UH, 15%, 0.47MOHM, 68AMP MA
FIXED IND 1.9NH 1A 50 MOHM SMD
SHIELDED POWER INDUCTORS 220H
ERL-20 10.2K 1% T-1 RLR20C1022FS
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 1206
FIXED IND 491NH 2A 40 MOHM SMD
HEATSINK 50X50X15MM XCUT