
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-MK |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 2.7 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 320mOhm Max |
| Q @ Freq: | 18 @ 800MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 120°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of 744782027 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHIELDED POWER INDUCTORS, 15UH
FIXED IND 120NH 55A 0.23MOHM SMD
FIXED IND 330NH 190MA 3.84 OHM
FIXED IND 2.7NH 300MA 320 MOHM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM
FIXED IND 1UH 11.5A 6 MOHM SMD