
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASPIAIG-F |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 14 A |
| Current - Saturation (Isat): | 13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 33MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 6030 |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ASPIAIG-F6030-1R8M-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7NH 200MA 800 MOHM
FIXED IND 10UH 50MA 900 MOHM SMD
FIXED IND 680UH 45MA 28 OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 14A 10.2 MOHM
FIXED IND 3.9UH 11.4A 5 MOHM TH
CONN KIT FOR ECM POWER SUPP
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB