
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 7.5 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 570 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HM-7N5EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 0.9NH 320MA 400 MOHM
FIXED IND 1UH 620MA 190 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 4.9A 30.6 MOHM
FIXED IND 7.5NH 570MA 130 MOHM
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM
FIXED IND 820NH 435MA 300 MOHM