
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 190 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 27 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 110MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of B82422A1392K100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.2 OHM
FIXED IND 10UH 2.3A 199MOHM SMD
FIXED IND 680NH 400MA 1.55OHM SM
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.4 OHM
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
CONN RCPT 17POS 0.05 GOLD PCB
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT