
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW252016 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.55Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 375MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of CW252016-R68G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 460MA 1.34 OHM
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 6UH 17A 4.6 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 400MA 1.55OHM SM
AC FAN - 115V 120 X 120 X 38MM -
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC