
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-KI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 6.8 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 744761068A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 205MA 2.3 OHM SMD
FIXED IND 390UH 5.8A 82 MOHM TH
FIXED IND 470NH 1.4A 87.5 MOHM
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD