
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISC-1206 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 460 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.34Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 470MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 35 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of AISC-1206-R56J-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 18UH 205MA 2.3 OHM SMD
FIXED IND 560NH 460MA 1.34 OHM
DC DC CONVERTER 15V 2W
LED LM281BZ WARM WHT 3500K 2SMD
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC