
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LB, C Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 28MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of LBC2016T150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 2.57A 150 MOHM
FIXED IND 0.7NH 320MA 300 MOHM
FIXED IND 360NH 300MA 1.45 OHM
FIXED IND 15UH 200MA 1.2 OHM SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
OSC XO 100MHZ 2.5V LVDS