
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPXV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 110.3mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1.8MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276" (7.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPXV1D1770L101 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 100MA 12.72 OHM
FIXED IND 220UH 80MA 10.92 OHM
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM
FIXED IND 100UH 4.5A 110.3 MOHM
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
SLIDE POT 200KOHM 0.25W TOP 60MM