
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 11 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm |
| Q @ Freq: | 24 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.68GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HS-110EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 34.5A 1.66 MOHM
FIXED IND 120NH 150MA 400 MOHM
FIXED IND 15UH 858MA 288 MOHM
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM
CAP ALUM 10UF 63V AXIAL
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS
DC DC CONVERTER 36V 50W