
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MGV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 44mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MGV252010R68M-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2NH 200MA 700 MOHM
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 3.4A 44MOHM SMD
CONN HEADER VERT 64POS 2MM
CONN JACK 1PORT 100 BASE-TX PCB
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP