P3519R-562K
Description
FIXED IND 5.6UH 1.54A 120 MOHM
DataSheet
P3519R-562K PDF
Type Description
Series:P3519R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.54 A
Current - Saturation (Isat):1.83A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)