ASPI-0705-391K-T
Description
FIXED IND 390UH 360MA 1.77 OHM
DataSheet
ASPI-0705-391K-T PDF
Type Description
Series:ASPI-0705
Material - Core:Ferrite
Inductance:390 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):360 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.77Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)