L-07W19NGV4T
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
FIXED IND 19NH 480MA 202 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
L-07W19NGV4T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:19 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):480 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):202mOhm Max
Q @ Freq:58 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)