B82471A1104K000
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B82471A1104K000 PDF
Type Description
Series:B82471A1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):520 mA
Current - Saturation (Isat):600mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):700mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):0.193" (4.90mm)