DC780-222L
Description
FIXED IND 2.2UH 11.4A 4 MOHM TH
DataSheet
DC780-222L PDF
Type Description
Series:DC780
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):11.4 A
Current - Saturation (Isat):73A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.772" Dia (19.60mm)
Height - Seated (Max):0.831" (21.10mm)