
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 620 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.75Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 375MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HF1008R-621F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH
FIXED IND 150UH 4.8A 75 MOHM TH
FIXED IND 680UH 480MA 1.78 OHM
FIXED IND 620NH 290MA 1.75 OHM
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 3.5MM
RF SHIELD 4.25" X 6" T/H