
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 67 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 45Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812-824F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 600MA 470 MOHM
FIXED IND 9.1NH 200MA 800 MOHM
FIXED IND 1UH 2.13A 72 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 67MA 45 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 111 OHM 0.05% 1/8W 1206