
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591" (15.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of SBC6-471-701 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 333MA 690 MOHM
FIXED IND 39UH 105MA 5.9 OHM SMD
FIXED IND 68UH 350MA 852MOHM SMD
FIXED IND 470UH 700MA 630 MOHM
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 95V 100W
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 6SOIC