
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 315 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 165MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HF1008-152J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 1.6A 240 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 410MA 290 MOHM
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5 OHM
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 40V 75W