
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM2202.XXXNLT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 13.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 19A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.54mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PM2202.561NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7NH 1.8A 50 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 65A 0.95 MOHM
FIXED IND 6.8UH 1.6A 120MOHM SMD
FIXED IND 560NH 13.9A 9.54 MOHM
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
DP09 HOR 12P 12DET 15F M7*7MM
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 125UM