
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRU1038 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 3.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm |
| Q @ Freq: | 24 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.161" (4.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 | ||
| 1600 | ||
| 4000 |
Current price of SRU1038-100Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 8.5A 19 MOHM SMD
FIXED IND 3.9NH 750MA 70MOHM SMD
FIXED IND 15UH 2.3A 53 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 3.8A 25 MOHM SMD
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO 8SMD
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
DC DC CONVERTER 52V 50W